TR | EN
 
 
HAYAT | MERİNOS | BASINDA HAYAT | NOSTALJİ | GALERİ | ETKİNLİKLER | NEREDEYİZ   İNSAN KAYNAKLARI
 
 


                                                        Taste the Past" (Hayat Boyu Öğrenme Programı)


Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo da Vinci Ortaklık Programı tarafından desteklenen "Taste the Past-Geçmişi Tat" projesinin Koordinatörlüğünü Bursa Yıldırım IMKB Kız Meslek Lisesi'nin yaptığı projede Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(Bursa-Türkiye) Hayat Lokantası ( Bursa-Türkiye), Business Incubator-Gotse Delchev(Bulgaristan), IAL Innovazione Apprendimento Lavoro Friuli Venezia Giulia Srl Impresa Sociale(Italya),LeSoCo Lewisham College(Birleşik Krallık) ,Zakład Doskonalenia Zawodowego (Polonya) projede ortak olarak yer almaktadır.

Proje hedef kitlesi, yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim gören meslek lisesi öğrencileri ile aynı sektörden emekli olmuş yaşlı(50+)aşçılardır. Proje kapsamında, yaşlı aşçı ve alan öğrencilerinden oluşturulacak gruplar, mutfak ortamında teorik ve uygulamalı olarak paylaşımda bulundular. Bu uygulamalarla yaşlı aşçıların tecrübelerinden faydalanılarak, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel lezzetler ortaya çıkartarak tadımlar yaptılar. Proje ortağı her kurum, kendi ülkesinin yemek kültürünü yansıtan bu tarifeleri, proje sonunda kitapçık ve kitap haline getirmiştir. . Ayrıca bu kitap içeriğinin yer aldığı, yanı sıra farklı ülkelerden farklı tarifelerin de eklenebileceği geleneksel yemek kültürü konulu bir web sitesi oluşturulacaktır.

Projenin Türkiye toplantısı 2-8 Haziran 2014 tarihleri arasında Bursa ‘da gerçekleştirildi. 03 Haziran 2014 Salı günü tüm ülkelerden temsilcilerin kendi tariflerini pişirip sunarak "Taste the Past" menüsünü oluşturdu. Bursa Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi'nde yapılan etkinlikte Bursa Vali Yardımcısı ve Avrupa Birliği Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, Bursa Yıldırım Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Bursa Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, Bursa Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gençel, BESOB Başkan Vekili Fahrettin BİLGİT ve proje ortaklarının temsilcilerinin de katılımlarıyla pişirilen yemeklerin sunumu ve menü tanıtımı yapıldı.
 

 

                                                                                              HAYAT LOKANTASI
                                                                                                  Proje sorumlusu
                                                                                                   Begüm SELEK
 
 
 
HAYAT MERİNOS BASINDA HAYAT NOSTALJİ GALERİ ETKİNLİKLER NEREDEYİZ